טיפים להשיג את שנת היופי המושלמת!

0

לא סתם קוראים לה "שנת יופי", כך שאם אתן מברות המזל שאוהבות לישון, אתן יכולות להפסיק להרגיש אשמות ולחזור למיטה. אבל שינה היא לא תמיד עניין פשוט.

לפעמים קשה לישון היטב בלילה, גם אם עייפים מאוד. הראש מלא במשימות ועניינים שדורשים טיפול, ולעיתים פשוט קשה מדי לכבות את המוח ולהירדם. אבל בלי שינה טובה, הבריאות והמראה יפגעו. אז איך ניתן להשיג את שנת היופי המושלמת? מומחי חברת הרבלייף הכינו 6 טיפים שיעזרו להשיג את שנת היופי המושלמת:

  • המיטה נועדה לשינה – כבו את הטלוויזיה, הוציאו את הטלפון הסלולרי מהחדר וסיגרו את הלפטופ. המיטה נועדה לשינה ולא לעבודה. אם תרגילו את עצמכן להיכנס למיטה כדי לישון ולא כדי לעבוד, תוכלו להפחית את הסיכון להפרעות שינה.
  • בצעו פעילות גופנית – פעילות גופנית מפחיתה את ההפרעות שמייצרים הורמוני הלחץ לשנת הלילה. אפילו 20 דקות של הליכה מהירה יעשו את העבודה ויעזרו לישון טוב יותר בלילה. עם זאת, אל תבצעו פעילות גופנית אינטנסיבית זמן קצר לפני השינה, מכיוון שהאדרנלין שמשתחרר בזמן הפעילות בגוף עלול להפריע לשינה.
  • עצבו חדר נעים – חדר השינה צריך להיות החדר המועדף עליכן בבית. חשוב שהוא יהיה נוח, חמים ונעים ומרגיע. ודאו שהתאורה בחדר נעימה ורכה, השתדלו להפחית רעשים בסביבת חדר השינה ושמרו על טמפרטורה סביב 20 מעלות, אם אתן יכולות. חדר קר או חם מדי יגרום להתהפך ולזוז הרבה במהלך הלילה ויפגע באיכות השינה שלכן.
  • הקפידו על שגרת שינה – שגרה ועקביות יעזרו להגיע אל המנוחה המיוחלת. נסו ללכת לישון ולהתעורר בבוקר בערך באותה שעה בכל יום. היכנסו לאמבטיה מרגיעה לפני השינה, הקשיבו למוזיקה וקראו ספר או את המגזין המועדף עליכן. השתדלו לבחור בפעילויות נטולות לחץ, שיעזרו להירגע (כדאי בהחלט לוותר על צפייה בסרט האימה החדש שרציתן לראות, לפני שאתן נכנסות למיטה).
  • אל תשמרו הכל בפנים – במקום לשמור את הלחצים בפנים, העלו הכל על הכתב. נשמע אולי טיפשי, אבל זה עובד. החזיקו מחברת בסמוך למיטה וכיתבו בה את רשימת המטלות, הדברים שהרגיזו אתכן במהלך היום או פשוט השתמשו בה כיומן. ברגע שתשאירו את כל המטלות והלחצים במחברת, הראש שלכן יתנקה, יפנה מקום לחלומות נעימים ויאפשר לכן לישון טוב יותר.
  • שימו לב למה שאוכלים – אל תאכלו יותר מדי, זמן קצר לפני השינה. ארוחות גדולות בשעה מאוחרת עלולות לגרום למערכת העיכול עבוד שעות נוספות, וכך לפגוע בשינה. בנוסף, הימנעו ממוצרים שמכילים קפאין, כמו קפה, תה שאינו צמחי, משקאות תוססים מסוימים ושוקולד. הקפאין עלול להשאיר אתכן ערות לזמן ארוך יותר ממה שתרצו. נסו להימנע מקפאין לפחות 4 שעות לפני השינה. במקום הקפאין, בחרו בתה קמומיל מרגיע, שיכול לעזור לישון טוב יותר.

חלומות פז ☺

השארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.