הקמפיין של הקיץ: בטוחים שאנחנו בטוחים (ברשת האינטרנט כמובן)

0

כאמא לילד שרואה הופ! והופ! ילדות ישראלית, אני כבר כמעט חודש מזמזמת את השיר שמלווה את הקמפיין החדש של הקיץ. קמפיין שדואג לילדים שלנו כשהם גולשים ברשת האינטרנט, ובא לפתוח לנו, ההורים, את העינים קצת מעבר (ואני מודה שבתור חיית אינטרנט, שיודעת מה קורה שם, זה אחד הדברים שמלחיצים אותי: שיגיע הרגע והילדים יהיו גדולים מספיק לגלות את העולם הזה).

האינטרנט והרשתות החברתיות הם עולם ומלואו עבור ילדים ובני נוער, אשר מבלים את מרבית זמנם מול המסכים, משוחחים עם חברים, משתפים, צופים, חוקרים, לומדים אך גם חשופים ללא מעט סכנות.

לקראת הקיץ ורגע לפני היציאה לחופש הגדול, קבוצת המדיה הופ! בשיתוף איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר) ו-HOT שמו להן למטרה להעלות את המודעות בקרב ילדים, בני נוער והוריהם לגלישה אחראית ובטוחה באמצעות קמפיין:

בטוחים שאנחנו בטוחים – לא נופלים ברשת

קמפיין שמטרתו לחולל שינוי משמעותי בהרגלי צריכת תכנים, ע"י העלאת המודעות ויצירת שיתוף פעולה בין הורים לילדים. הקמפיין מלווה בקליפ קצבי בכיכובה של אגם בוחבוט, הפונה לילדים ובני נוער ועוסק בשמירה על הפרטיות ובריונות ברשת, ובקליפ שמח ומלא דמיון בכיכובם של יובל המבולבל ומיכל הקטנה, הפונה לגילאי הגן ומתמקד במתן כלים לזהירות בעת הגלישה ודרכי התמודדות עם תוכן לא הולם.

כחלק מהקמפיין הופק תשדיר מידע לציבור הפונה להורים, שמטרתו לעורר את מודעותם לסכנות הקיימות לילדים ברשת ולחשיבות הגדולה של שיחה והנחייה נכונה.

באתר הופ! hop.co.il יעלה איזור מיוחד להורים ובו מאמרים בנושאים כגון: תוכנות סינון תכנים, שמירה על פרטיות הילדים, הורים כדמות לחיקוי בעולם דיגיטלי, משחקי ילדים ברשת, תוכן פוגעני ברשת ועוד.

אינטרנט משפחתי

אחד הכלים המרכזיים המוצעים בקמפיין הוא הסכם תקשורת אינטרנט משפחתי. כלי עזר להורים, המעודד שיח פתוח בינם לבין הילדים וכולל הצעה להסכמות הדדיות המכבדות את הצרכים והרצונות של הילד, בצורה שתגן עליו מפני הסכנות ברשת. ההסכם כולל 3 גרסאות: לילדי הגן, לילדי בית הספר היסודי ולבני נוער. ההסכם המשפחתי יהיה פתוח להורדה באתר.

אלונה אבט, מנכ"לית משותפת בקבוצת המדיה הופ!: "אנו שמחים להוות את חוד החנית בנושא יצירת מרחב מדיה מוגן לילדים – בטלוויזיה ועכשיו גם בפיתוח הרגלי הגלישה ברשת. זו הפעם הראשונה שמושק בישראל קמפיין שכולל פניה ממוקדת לילדים בגיל הרך ופניה לילדים גיל בית ספר יסודי. ילדים הם סוכני שינוי מרכזיים במשפחה וככל שנקדים להקנות הרגלי גלישה בטוחה תיפרש מעליהם מטריית הגנה שתשרת אותם גם בבגרותם."

אורנה היילינגר, מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח, איגוד האינטרנט הישראלי: "המרחב המקוון הוא חלק מחיי כולנו, כמו גם של הילדים והצעירים ביננו. מתוך הבנה כי המרחב הדיגיטלי הנו שותף פעיל בהתפתחותם של הילדים, ברור שחשוב להתייחס לנושא כבר מהגיל הרך. הרשת מהווה פלטפורמה ללמידה, משחק, ואתגרים עבור הילדים וכמו בכל תהליך למידה, חשובה הדרך בה הם יחוו את העולם המגוון הזה. הגדרת היתרונות בצד התמודדות עם האתגרים, הצבת הגבולות בצד חשיפה לחוויות, הסכמה על שפה, כתובת לילד במקרים בעיתיים והגנות, הן בבסיס השימוש המושכל, שיהפכו בהתבגרותו של הילד לטבע שני."

מחברת HOT נמסר: "חברת HOT  גאה לקחת חלק בקמפיין חשוב זה, המקנה לילדינו כלים להתמודדות עם הרשת.HOT  מאפשרת לילדים צריכת תוכן ילדים באופן בטוח ורואה חשיבות בחינוך ילדים  לגלישה זהירה ובטוחה ברשת."

בואו נהיה בטוחים שאנחנו בטוחים (וגם הילדים שלנו)! כנסו עוד היום לאתר של הופ! כדי ללמוד איך להגן על הילדים – https://www.hop.co.il/בטוחים-שאנחנו-בטוחים-1/

השארת תגובה